İnternet çöplüğünde sizin de çöpünüz var mı?

Nitelikli yapılmamış web siteleri aslında tarama motorları tarafından itibar görmeyen ve bulunması güç sayfalardır.


SEM-SEO yapılanması, kodlama hataları, anahtar sözcükler, içerik özgünlüğü, stok foto ve kopya fotoğraflar başta olmak üzere her biri aslında siteniz için önemlidir. Tarayıcılar tarafından analizi yapılır ve sıralamada yeriniz belirlenmesine neden olur.
Dünyada 2 milyarın üzerinde web sitesi olduğuna göre bu çöplüğün içerisinde ve sektörünüzde yerinizi belirlemenin ön koşulu yukarıdaki saydıklarımızla başlar.


Bir reklamcı deyişi derki:

“Reklamsız ticaret karanlıkta göz kırpmaya benzer, Siz ne yaptığınızı bilirsiniz ama karşınızdaki sizi göremez”

Doğru söylemiş bu deyişi söyleyen.
Bu deyişten hareketle, Aslında web sitenizi yaptırdıktan sonra birde tanıtmanız gerekir.
Dolayısıyla burada artık yeni adıyla Google Ads ile başlayan tanıtım araçları başta olma üzere daha görünür, bulunabilir olmak gerekiyor. Zaten daha fazla görünmek için web sitesi yaptırmadınız mı?

Sitenizin güncellenme ve içerik yönetimi ve sosyal medya kanadında da durum aslında daha da dikkat edilmesi gerekiyor.

Sosyal medyada artık reklam vermeden görünür olmak mümkün değil
İçeriği güncellenmeyen siteler, geriye düşmesine bir başka etken içerik yönetimi yapılmamasıdır.

UI ve UX uyumlu tasarım nedir?
Öncelikle UI (User interface )ve UX (User experience) uyumlu tasarımlarla hedef kitlenizin mutlu olacağı arayüzler tasarlıyoruz.
UI (User interface )
Açılımında da anlaşılacağı üzere kolay gezilebilir arayüz tarasımları ve ilgi çekici içerik oluşturuyoruz.
UX (User experience)
Müşteri odaklı içeriklerle ziyaretçilerin merak ettikleri, ilgisini çeken bir planla birliktesite haritanızı ve tasarımlarınızı oluşturuyoruz.SWOT analizi nedir?
Sadece web sitenizi kurgulamakla kalmıyor, kurumunuzun SWOT analizini yapıp, güçlü özelliklerini tespit ederek tasarımlarınızı hazırlıyor ve sloganlarımızı tespit ediyoruz.

Kısaca Güçlü Yönler, Zayıf Yönler, Fırsatlar ve Tehditler’in incelendiği bir analiz yöntemidir. Tabi ki bu konu iki cümleyle geçiştirilecek kadar basit değil. Ayrıntıları birlikte konuşmak gerekir.
Mesleğimizin gereği ürün ve hizmetlerinizin estetik ve amaca uygun fotoğraflarını çekiyoruz.

Web siteleri neden yavaşlar?

Birçok gerekçesi vardır. Örneğin; bilinçsiz yüklenen fotoğraf çözünürlükleri sayfanızda gereksiz alan kaplar ve yorar, Kodlama hatası olan sayfalar yavaş açılmaya mahkûmdur. Barındırdığınız hosting performansı, bölgenizdeki trafik yoğunluğu gibi etkenleride sayabiliriz.

Biz yeni nesil yazılımlarla görüntülerinizden hiç kayıp olmadan görüntü dosyalarınızı %80 e kadar iyileştirme ve küçültme işlemleri sayesinde web sayfanızın hızlı açılmasına katkı sağlarız. Kullandığımız server’lar yeni nesil SSD disk kulanmaktadır.

Web sitenizin ziyaretçi trafiği izleniyor mu?

Bizde her web sayfası Google analytics ile izlenir. İsterseniz sizlerde izlememiz sağlanır.
Bu izleme istenirse ölçümlenir ve SEO analizleri, reklam stratejileri geliştirerek gerekli görülen mecralara reklam vererek sitenizin ziyaretçi sayısı artırılır.


B2B ve B2C web sitesi nedir ne işe yarar?
Firmadan firmaya satış yapılan ifadesinin kısaltılmış hali B2B (Business to Business). B2B pazarlamada, bir firmanın ürün ve hizmetleri diğer firmalara pazarlanır.

B2C firmadan tüketiciye satış yapılan ifadenin kısaltılmış şeklidir B2C (Business to Customer). Her iki site türünün ihtiyaçları ve pazarlama stratejileri farklıdır. Dolayısıyla bizde çalışmalarınız bu tanımların analizleri yapılarak site haritanız çıkarılır ve içerik oluşturulur.


Sonuç olarak biz sadece web sayfası yapma bilgisinden ziyade sitenizin içeriği ve site haritanızı, optimizasyonu, görsel seçimi ve çekimi, SEO altyapısını, kodlama hatalarından oluşacak hataları denetleyerek hazırlarız. Böylece yukarıda sözünü ettiğimiz gibi internet çöplüğüne bir web sayfası daha atmamış oluruz.